Y Ü K L E N İ Y O R
. . .
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı

GMDN Kodu

Global Medical Device Nomenclature (GMDN Kodu)

Tıbbî cihazların tüm dünyada tek bir kodlama sistemi ile sınıflandırılmasını amaçlayan GMDN (Global Medical Device Nomenclature-Evrensel Tıbbî Cihaz İsimlendirme Sistemi) Ürün Takip Sistemi kayıt işlemleri sırasında gerekli olan bir koddur. Kodun açıklaması, sayısal değeri ve ürüne ait sınıf bilgisi ile açıklamaları içeren bir düzende oluşturulan kod GMDN Ajansı tarafından üretilmektedir. Uygunluk Beyanları ve diğer belgeler üzerinde belirtilen bu kodun ÜTS’de kayıtlı listede yer almaması durumunda Türkçeleştirilmesi gerekmektedir.

GMDN Kodları, GMDN Ajansı (GMDN Agency) tarafından oluşturulan jenerik kodlardır. Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sisteminde GMDN Kodlarından çok sayıda bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce Ürün Takip Sistemine girişi yapılmayan GMDN Kodlarının Türkçe çevirilerinin yapılması gerekmektedir.

Aynı zamanda pasif konuma alınan GMDN Kodu açısından sistem sürekli taranmalı ve gerekirse GMDN Kodu güncel tutulmalıdır. GMDN Kodu Medikoz Tercüme’ye danışılarak doğru sonuca ulaşılabilir.<p>Global Medical Device Nomenclature (GMDN Kodu)</p><p>Tıbbî cihazların tüm dünyada tek bir kodlama sistemi ile sınıflandırılmasını amaçlayan GMDN (Global Medical Device Nomenclature-Evrensel Tıbbî Cihaz İsimlendirme Sistemi) Ürün Takip Sistemi kayıt işlemleri sırasında gerekli olan bir koddur. Kodun açıklaması, sayısal değeri ve ürüne ait sınıf bilgisi ile açıklamaları içeren bir düzende oluşturulan kod GMDN Ajansı tarafından üretilmektedir. Uygunluk Beyanları ve diğer belgeler üzerinde belirtilen bu kodun<a href="http://www.medikozceviri.com" target="_blank" rel="noopener" style="background-color: rgb(255, 255, 255);"> ÜTS’de kayıtlı listede yer almaması durumunda Türkçeleştirilmesi gerekmektedir</a>.<br></p><p><a href="http://www.gmdnkodu.com" target="_blank" rel="noopener">GMDN Kodları</a>, GMDN Ajansı (GMDN Agency) tarafından oluşturulan jenerik kodlardır. Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sisteminde GMDN Kodlarından çok sayıda bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce Ürün Takip Sistemine girişi yapılmayan <a href="http://www.medikopanel.com" target="_blank" rel="noopener">GMDN Kodlarının Türkçe çevirilerinin</a> yapılması gerekmektedir.<br></p><p>Aynı zamanda pasif konuma alınan GMDN Kodu açısından sistem sürekli taranmalı ve gerekirse GMDN Kodu güncel tutulmalıdır. GMDN Kodu Medikoz Tercüme’ye danışılarak doğru sonuca ulaşılabilir.<br></p><p><br></p><p><br></p>
Değerlendirme Yap
Değerlendirmeniz Gönderildi!
Değerlendirmeniz Gönderiliyor!
* Puanınız

Copyright © 2024 | Medikoz Çeviri | Tüm hakları saklıdır.